Запланований раніше випуск цифрової крони не відбудуться, – повідомляється в офіційній заяві, випущеній Центробанком Данії. На думку фахівців, державна цифрова валюта може негативно вплинути на фінансову стабільність країни.

Представники ЦБ Данії уважно проаналізували всі варіанти і розглянули можливі ризики, після чого прийшли до висновку, що існуючі платіжні рішення повністю покривають потреби датчан, а це значить, що у випуску цифрової крони просто немає ніякого сенсу.

Уважно вивчивши те, як датчани використовують платіжні рішення, в ЦБ прийшли до висновку, що на електронні платежі припадає майже 80 відсотків, тоді як на оплату готівкою залишається всього 20 відсотків. У країні є і інші платіжні системи, що дозволяють швидко здійснювати грошові перекази в тому числі і за допомогою мобільних додатків і месенджерів. ЦБ порахував це достатнім і ухвалив рішення відмовитися від e-Крони. Принаймні поки що.

Банк Швеції ж, навпаки, має намір відмовитися від готівки, з часом повністю перейшовши на цифрові гроші. Однак остаточне рішення про повний перехід на електронну валюту буде прийнято в найближчі два роки.

Поспівчувати данцям і просто поговорити завжди можна в нашому телеграм-ЧАТИК.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here